שמי הוא יובל דקל ואת הבלוג / אתר הזה יצרתי בעקבות תשוקה גדולה שיש לי לשילוב שבין אוכל וטיולים ברחבי העולם, אני לא בא מתחום האוכל וגם לא מעולם התיירות, התחום שאני עוסק בו בחיי רחוק משניהם שנות אור, אז למה בעצם הקמתי את האתר?

למה אתר סיורי אוכל הוקם?

לא ממזמן חגגתי את גיל 39 (2019) וכחלק מבחינה יסודית והרהורים על חיי עד כה שאני שקוע בהם בשנה האחרונה ( וכנראה יהיה שקוע בהם עד לגיל 40 ) אני מסתכל אחורה ומנסה להסיק על עצמי כמה שיותר תובנות, כדי אולי לנסות ולייעל את הדברים בחצי השני של החיים.

אחד הדברים שגיליתי על עצמי זה שמכל הטיולים שעשיתי בעולם וכל המקומות המיוחדים שהייתי בהם מה שאני הכי זוכר לטובה הם המקומות שבהם הכי נהניתי מהאוכל, אם אני עוצם את העיניים וחושב על קוסמיו לדוגמא… זאת הייתה תקופת רווקות משוגעת, הרבה אלכוהול חגיגות עד אור הבוקר והיכרויות חוצות יבשת, ומה שאני הכי זוכר משם זה את הצ’יקן קורנר (ששמעתי שכבר לא קיים) ואת הדוכן שעשה קרפ עם נוטלה וחתיכות של טוויקס…. אם כל מה שאני זוכר מהקוואסן (שגם כבר לא קיים) זה את האננס בשקית ומאמסטרדם את הצ’יפס בגביע קרטון…. אז אולי… אני צריך יותר לשלב אוכל וטיולים?

כמה חודשים לאחר מכן טסתי עם אשתי לפירנצה, לפני הטיסה הכנתי אותה שאני רוצה לערוך סיור אוכל מודרך ברחבי העיר, היא התלהבה וסגרנו סיור עוד מהארץ אחרי שבדקנו תגובות גולשים והמלצות בכל אתרי הטיולים השווים בעולם.

אני חייב להגיד לכם, האוכל בפירנצה לא היה עבורי מהנה וטעים כמו האוכל ברומא לצורך העניין, אבל החוויה של סיור האוכל, של השילוב בין טיול רגלי ברחובות פירנצה המדהימה לבין טעימות קטנות של מאכלים מקומיים פשוט שבו אותי, הייתי מוקסם וכך גם אישתי, היה ברור לשנינו שמעכשיו אין יותר טיול שלא ישלב גם סיור אוכל.

באותו רגע גם צץ לי הרעיון… רעיון לאתר שמעניק ומנגיש לישראלים את היכולת לטייל במקומות ויעדים שונים בעולם וליצור לעצמם סיורים קולינריים עצמאיים, או הצעות למודרכים, ליצור מקום אחד שמרכז הכל לפי היעד, רק בתחום הקולינריה, בלי הסחות דעת אחרות, נטו סיור קולינרי פר יעד!

אז חזרתי לארץ והתחלתי… ויש לי עוד הרבה, אבל אני מקווה שאתם תיהנו ותפרגנו בשיתוף גם לחברים שלכם שהם ייהנו.

נ.ב

הבהרה קטנה וחשובה! לא בכל המקומות שאני כותב עליהם ביקרתי ולא כל המאכלים שאני כותב עליהם אכן טעמתי, לצערי מטעמי תקציב וזמן לא הגעתי עדיין לכל היעדים ולא יצא לי לטעום את כל המאכלים אבל אני תמיד משתדל להביא את המידע מהמקורות הכי נחשבים, הכי אמינים ומוכרים ולבדוק במקביל תגובות גולשים בגוגל ביזניס לפני שאני כותב על מסעדה או כל עסק מקומי אחר שמציע אוכל, את אלו עם התגובות הכי גבוהות ומספר המגיבים הכי גדול אני בד”כ מוסיף לאתר.

סגירת תפריט