סיור אוכל בפירנצה לא יכול להיות מושלם בלי ביקור באיזה שוק אוכל מקומי, לטעום קצת מהפירות והירקות שגדלו ברחבי טוסקנה והגיע אל השוק על ידי החקלאים, לטעום מאכלים מקומיים מדוכני האוכל הפזורים, להריח את הניחוחות של התבלינים והבישולים באוויר ולהכיר לעומק את תרבות האוכל המקומית של פירנצה וטוסקנה בכלל.

תוכן עניינים

שוק האוכל Mercato Centrale Firenze

אז נתחיל עם שוק האוכל המרכזי שהוא אטרקציה תיירותית גדולה מאד, מדובר על מתחם גדול הבנוי במבנה ברזל וזכוכית שתוכנן עוד בשנת 1874 על ידי האדריכל ג’וזפה מנגוני. המבנה מחולק לשתי קומות בקומת הקרקע נמצא שוק סן לורנצו שהוא שוק האוכל הוותיק ביותר בעיר, תוכלו למצוא שם סוחרים, ויצרני מזון מהטובים והוותיקים בפירנצה, רוב הבסטות בשוק עברו מאב לבן זה כמה דורות, הבולטים שבשוק הם “הגבינה של בארוני” ודוכן הדגים המטוגנים.

בקומה הראשונה נמצא שוק אוכל רחוב מודרני של דוכני אוכל מגוונים המציעים מנות ישיבה ו take away, השוק מהווה יעד תיירותי ומקומי פופולארי במיוחד ובשעות העומס יהיה לכם קשה לתפוס מקום.

כתובת השוק: Piazza del Mercato Centrale, Via dell’Ariento, 50123 Firenze

שעות הפעילות של שוק האוכל בקומת הקרקע

שני עד שישי: 7:00-14:00

שבת: 7:00-17:00

שעות הפעילות של שוק אוכל הרחוב בקומה הראשונה: 8:00-24:00

לניווט, תגובות גולשים ותמונות בגוגל: לחצו כאן!

לאתר השוק: https://www.mercatocentrale.com/

שוק האוכל Sant’Ambrogio

אם תשאלו את המקומיים איזה שוק אוכל הם הכי אוהבים סביר מאד להניח כי שוק Sant’Ambrogio יהיה זה שהם יבחרו בו, השוק פתוח כל יום מלבד ראשון משעה 7:00 בבוקר ועד השעה 14:00 בצהריים, המקומיים טוענים כי בשוק הזה ניתן למצוא את הבשרים, הדגים והגבינות הטובים ביותר בעיר אם לא בטוסקנה כולה.

בקרו בשוק, תטעמו מהתוצרת הטרייה והאיכותית שמגיעה אליו, תיהנו מהניחוחות ובעיקר מהחוויה.

כתובת השוק: Piazza Lorenzo Ghiberti, 50122 Firenze

שעות הפעילות של השוק הן: שני עד שבת: 7:00-14:00

לניווט, תגובות גולשים ותמונות בגוגל: לחצו כאן!

לאתר השוק: http://www.mercatosantambrogio.it/

שוק האוכל Cascine

שוק האוכל Cascine הוא שוק הנפתח רק בימים שלישי בין השעות 7:00 בבוקר ועד השעה 14:00 בצהריים, הוא שוכן בפארק La Cascine שהיה בבעלות משפחת מדיצ’י הידועה מאד בפירנצה, היום הפארק הוא מקום מפלט לאנשי העיר ניתן לטייל בו ברגל, לרכוב על אופניים או סתם לשבת וליהנות מיופיו הירוק. בכל יום שלישי כאמור הפארק מתעורר בבוקר לחוויה צבעונית וסגנונית של שוק Cascine, דוכני מזון, בסטות עם תוצרת חקלאית, גבינות טריות, בשר, תבלינים ועוד הרבה….

כתובת השוק: Viale dei Lecci, 50142 Firenze

ימים ושעות פעילות: ימי שלישי 7:00-14:00

לניווט, תגובות גולשים ותמונות בגוגל: לחצו כאן!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט